RARO Juvelieru darbnīca / Jaunumi / Rīga
RARO DARBNĪCA

Adrese: Pulkveža Brieža 6, Rīga, Latvija, LV-1010

Tel. nr.: +371 26111715

e-pasts:  raro@raro.lv

DARBA LAIKS

Otrdiena un Piektdiena: 11.00-19.00
​​Sestdiena: 11.00-15.00
​Svētdiena: Brīvs

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

© RARO Juvelierizstrādājumi, Juvelieru darbnīca 2020

 

RARO DALĪBA

RIGA WEDDING EXPO 2020 

Piedalījāmies 2020. gada lielākajā kāzu industrijas notikumā

Latvijākāzu izstādē 

RIGA WEDDING EXPO

ko rīkoja un

atbalstīja kāzu medijs 

PRECOS.

Izstāde norisinājās

 Ķīpsalas izstāžu centrā 

25.01.2020

MEISTARKLASES JUVELIERMĀKSLĀ

Apskatīsim sākot no materiālu teorijas, līdz praktiskam darba rezultātam - dārgmetāli, dārgakmeņi, instrumenti un daudz daudz prakses.

Veidosim vairāk sudrabā!!!


Būs gredzenu veidošana sudrabā, akmeņu iestrādāšana gredzenos. Kaklarotas veidošana. Pedējā nodarbībā pašizpausme (izmantojot jau apgūtās prasmes).

Pievienojies Februāra grupai (1., 8., 15. un 22.02 )32h

Cena 200€

RARO DARBNĪCA
Pulkveža Brieža iela 6, Rīga
tel. +371 26111715
www.raro.lv

MEISTARKLASES JUVELIERMĀKSLĀ

FEBRUĀRA GRUPAS VEIKUMS

2019

MEISTARKLASES JUVELIERMĀKSLĀ

JANVĀRA GRUPAS VEIKUMS

2019

MŪSU DOMUBIEDRI IZGATAVO AUTENTISKAS 102 GADUS SENAS STELLES

Ap 1914. gadu Berta Pauline Svile saņem dāvanu – īpaši viņai izgatavotas stelles. Tā ir dārga dāvana. Vēlāk, šo steļļu vērtība tikai aug, jo katrs mūžs, kas pie tām pavadīts, iezīmē steļļu cenu dārgāku par zeltu. Mūžs ar dienām, minūtēm un brīžiem ir vērtīgākais, kas ir uz pasaules. Berta pavada visu dzīvi aužot rakstus, radot palagus, segas un dvieļus. Viņa atstāj stelles mantojumā savai meitai Marijai. Marija ir izdomas bagāta, lepna un neatlaidīga. Viņa izdomā rakstus pati. Auž krāsas un formas kopā kā brīnumainā dabas parādībā. Ne karš, ne vīra izsūtījums, ne slēpšanās līķu pilnā grāvī, kur pēc apsaldēšanās un infekcijas paliek kājas klibas uz mūžu, Mariju nepiespiež pamest savas uzticamās stelles. Pārējie pazīst viņu kā Stradiņmāti – klibu sirmu māmuļu, kuras rokasspiediens ir tik ciešs un stingrs, ka paliek neērti. Marija aiziet, mantojums gandrīz izput, jo nevienam neinteresē necilās, vecās stelles. Tieši desmit gadus pēc Marijas Stradiņas došanās Viņsaulē, stelles nonāk pie viņas mazdēla. Pateicoties Vidzemes plānošanas reģionam, Latvijas valsts mežu atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2016. projekta ietvaros, tiek rasts finansējums vecvecmāmiņas steļļu rekonstrukcijai. Sākas izpētes un informācijas vākšanas posms, izrādās, Latvijā nav steļļu meistara, kurš rokas instrumentiem izgatavotu stelles. Vēl vairāk – nav Latvijā īsta steļļu meistara, pie kura doties apmācībās. Ir kāds pavecs vīrs, kurš varot palīdzēt vairs tikai ar padomu un arī tad – tikai padomju laiku izgatavoto steļļu mehānismā. Jāmācās pašam. Daudz informācijas sniedz muzeju apmeklējumi, informācija padomju laika izdotajās grāmatās, taču visvairāk – mācekļa pavadītā bērnība Stradiņmātes virtuvē starp stellēm, pie kā vecmāmiņa auž un maizes krāsni, no kā nupat izņemts karsts, uz kļavas lapām kūpošs rupjmaizes kukulis.

Stelles ir komplicēts meistardarbs, jo satur koka un metāla detaļas. Nākas apgūt kā viena, tā otra izgatavošanu. Projekts tapa četrus mēnešus. Gala rezultāts spēj patiesi iepriecināt!

Madonas novada Aronas pagasta Lauteres kultūras namā tiek uzstādītas autentiskās Bertas Sviles stelles, kas izgatavotas ar rokas instrumentiem. Tās ir uzdāvinātas Aronas pagasta ļaudīm, lai turpinās aušanas mūžs, jo mūžs ar dienām, stundām un brīžiem ir vērtīgākais, kas mums pieder.

www.latvjuseta.lv

•IEDVESMAS RADĪTS•